30 marca 2014 r. odbyło się krótkie zebranie w sali  UMiG Strzelin. Przed budynkiem urzędu pan Weber sprzedawał drobny sprzęt pasieczny i węzę.

26 stycznia 2014 r. odbyło się zebranie sprawozdawcze Regionalnego Koła Pszczelarzy w Strzelinie.

 

Święto Pszczoły

    W ubiegłym roku firma ZT „Kruszwica" S.A., producent oleju Kujawski, rozpoczęła kampanię edukacyjną „Z Kujawskim pomagamy pszczołom". 8 sierpień ogłoszono Wiekim Dniem Pszczoły.

          Moja pasieka zaczęła powstawać w latach siedemdziesiątych XX wieku.
JBranickiW gospodarstwie stały puste ule po nieżyjącym dziadku. W jednym z nich osiedlił się rój pszczeli. Jako 17-letni chłopak zainteresowałem się pracującymi w nim pszczołami.
Chciałem bliżej poznać rodzinę pszczelą robiąc częste przeglądy. Roj ten jednak nie miał królowej matki ( być może zaginęła w czasie oblotu ). Rodzina słabła, pod koniec września została zrabowana przez obce pszczoły. Ul opustoszał.

       W następnym roku znalazłem na skraju lasu uwiązany na modrzewiu rój pszczeli, który zebrałem i umieściłem w ulu. Pszczoły szybko się zadomowiły rozwijając się bez przeszkód i pracowały. Udało się nawet odebrać 3 słoiki miodu lipowego. Pszczoły dobrze przezimowały i w kolejnym roku wyroiły się. Rój został osadzony w nowym ulu. W 1976 roku pasieka liczyła już 5 rodzin pszczelich. Jesienią 1976 roku zostałem powołany do odbycia 2-letniej służby wojskowej. Pszczoły przetrwały dzięki opiece rodziny.

Podkategorie

Prezes
Elżbieta Malinowska
Telefon
519 829 709
Skarbnik
Henryk Zychowicz
Telefon
71 392 05 34
Telefon
694 354 660
Redaktor Strony
Janina Szydłowska
Telefon
608 705 646
e-mail
j-szydlowska@o2.pl