https://www.dodr.pl/page/aktualnosci/zapowiedz/konferencja-innowacyjnosc-w-gospodarce-pasiecznej-w-kontekscie-zielonego           tutaj można pobrać kartę zgłoszenia

 

     Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza rolników, pszczelarzy, mieszkańców obszarów wiejskich, a także właścicieli gospodarstw agroturystycznych, doradców i osoby zainteresowane prowadzeniem pasiek, na konferencję ,,Innowacyjność w gospodarce pasiecznej w kontekście Zielonego Ładu”. Wydarzenie zaplanowano na piątek, 7 października.
Zmiany klimatyczne, będące efektem ludzkiej działalności, powodują masowe wymieranie owadów, w tym także zapylaczy. Co prawda, wymieranie w mniejszym stopniu dotyczy utrzymywanej przez człowieka pszczoły miodnej, otaczanej szczególną opieką, jednak pszczelarze borykają się ze wzrostem strat rodzin pszczelich oraz trudnościami z ich utrzymaniem w dobrej kondycji.

Dlatego też podczas październikowej konferencji zostaną zaprezentowanie aktualne zagrożenia i problemy pszczelarzy, a także propozycje nowych rozwiązań stosowanych w wędrownych pasiekach. Uczestnicy spotkania wysłuchają wykładów na temat utrzymania higieny w ulach, stosowania produktów leczniczych w gospodarce pasiecznej czy innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych i technicznych w pracowniach pasiecznych.
Przedstawione na konferencji nowe rozwiązania technologiczne znacznie ułatwią prowadzenie pasieki, a wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy uczestnikami będzie sprzyjać współpracy pszczelarzy z Dolnego Śląska i aktywizacji mieszkańców obszarów wiejskich naszego regionu, zajmujących się pszczelarstwem.
Udział w konferencji jest bezpłatny.
Karty zgłoszenia uczestnictwa prosimy przesłać do piątku 30 września 2022 r.
e-mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć osobiście do sekretariatu Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu przy ul. Zwycięskiej 8 (budynek B3).

O uczestnictwie w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń.
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Operacja opracowana przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą we Wrocławiu, organizowana w ramach operacji do realizacji w Planie Operacyjnym Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2022-2023. Dotyczy Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i obszarach wiejskich województwa dolnośląskiego (SIR).

Prezes
Tomasz Kluczewski
Telefon
695 244 061
Skarbnik
Henryk Zychowicz
Telefon
71 392 05 34
Telefon
694 354 660
Redaktor Strony
Janina Szydłowska
Telefon
608 705 646
e-mail
j-szydlowska@o2.pl